Marek Zvolánek | DALARTIS s.r.o.
Marek Zvolánek

Marek Zvolánek se narodil v roce 1974 v Praze. Na trubku začal hrát v sedmi letech v Hudební škole hlavního města Prahy. Jeho studia pokračovala na konzervatoři ve třídě profesora Antonína Vaigla. Již během studií na sebe upozorňoval svými úspěchy a tak se rozhodl své dosavadní vzdělání rozšířit u známých evropských kapacit, Hanse Ganche, profesora Salzburského Mozartea a Konradina Grotha z Berlínské hudební akademie. Již v 18 letech se stal členem České filharmonie, kterou v té době řídil Václav Neumann.
Jako sólista opakovaně vystupuje na významných pódiích uznávaných i v mezinárodním měřítku, jako jsou například festivaly Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Janáčkův máj, Bratislavské hudební slavnosti, Mezinárodní festival Český Krumlov, účinkoval se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, Pražským komorním orchestrem, Sukovým komorním orchestrem, Komorním orchestrem České filharmonie, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Hradec Králové, Filharmonií Bohuslava Martinů, Moravskou filharmonií Olomouc, Talichovým komorním orchestrem, Novou Lužickou filharmonií, Komorním orchestrem hlavního města Bratislavy - Capella Istropolitana, Janáčkovou filharmonií Ostrava a dalšími.
Od roku 2006 je členem prestižního souboru Ten of the Best. Deset trumpetistů vybraných z celého světa, spolu se svým uměleckým vedoucím prof. Otto Sauterem, propojují ve své interpretaci to nejlepší z jazzu, popu a klasiky.
Marek Zvolánek se podílel na řadě CD, z nichž za všechny jmenujme alespoň nahrávku Braniborského koncertu č. 2 F dur z roku 1997 pro americkou společnost Crystal Records. Jeho sólovou činnost reprezentuje nahrávka barokních koncertů z roku 2003. Vydala ji Cube Bohemia, v jejichž klasickém labelu je toto CD nejprodávanější. Jsou na něm zastoupeny skladby M. Haydna, F. X. Richtera. ("...Vše vytváří téměř dokonalou scenérii pro mimořadný posluchačský zážitek i v celosvětovém srovnání……”), ("…Myslím, že CD barokních koncertů M. Zvolánka má velkou šanci zasáhnout do hudebního povědomí i v mezinárodním rozsahu…”), Harmonie leden 2007.
V roce 2008 založil žesťové septeto Czech Brass, nevšední soubor, jenž představuje ve svém repertoáru neomezenou žánrovou pestrost. Czech Brass obohacuje svým typickým zvukem posluchače napříč celou Evropou.
V roce 1998 se stal stálým členem Hudebního studia Smečky, jednoho z nejznámějších nahrávacích studií ve světě. Zde Marek Zvolánek natočil hudbu k přibližně čtyřem stovkám filmů, seriálů, počítačových her či CD nosičů. Nahrával pro známé světové produkce (Georg Lucas, David Lynch, Roman Polanski, Tom Cruise, Carl Davise, Silvestr Stallone, Rachel Portman, Elmer Bernstain…).
V současné době je Marek Zvolánek sólotrumpetistou Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK.
Audio & CD
 
 
Marek Zvolánek - trumpet
Drahomíra Pelantová / harpsichord
New Prague Collegium
 
 
Video

Jan Kučera v dvojroli dirigenta a skladatele, Rudolfinum 28. 10. 2013
G.Ph.Telemann: Concerto for Trumpet & Strings, Marek Zvolánek Trumpet
Marek Zvolanek,Trumpet
Giuseppe Tartini: Concerto for Trumpet & Strings, Marek Zvolánek Trumpet
Fotogalerie


Tisk
 
Ostravan
Filharmonie pod taktovkou Tomáše Braunera a trumpetista Zvolánek hráli výtečně
7.2.2014 Milan Bátor Hudba Recenze
 
Opera plus
Nové horizonty rozhlasových symfoniků. První nahlédnutí slibuje mnohé
VÍT DVOŘÁK, 16. 10. 2014 20:30
 
Nádherný recitál skladeb z relativně neobvyklého repertoáru,  velmi dobře nahráno ... nádherné, vznešené ... Zvolánek je  nade všechnu kritiku.
International Record Review, London, Dec. 2007
 
Dokumenty